Čas běží: využijte dotace a předběhněte konkurenci

Chci vědět více

INSPIRUJTE SE: Jak dotace pomáhají digitalizovat procesy v průmyslové firmě

Jak může přispět k rozvoji firmy dotace? Inspirujte se projektem našeho klienta, kterému jsme pomáhali získat finanční podporu na zavedení digitalizačních procesů pro české pobočku.

Česká pobočka firmy PARKER HANNIFIN má ve svých plánech ambici stát se nejinovativnějším výrobním závodem v rámci rodiny Parker. K dosažení cíle si zvolila cestu skrze digitalizaci a automatizaci jak výrobních, tak i nevýrobních procesů. Pro financování svých projektů se rozhodla využít dotačních programů na podporu digitalizace českých firem z Národního plánu obnovy (NPO).

Chomutovská společnost, vyrábějící vzduchové a hydraulické filtry, hadice nebo ozubená čerpadla, s vylepšením automatizace a digitalizace procesů dlouho neváhala. 

V červnu roku 2022 se na nás firma obrátila s žádostí o pomoc s administrativou a přípravou žádosti o dotaci. Projekt na investici do digitalizace firemních procesů jsme společně připravili do I. výzvy Digitální podnik z NPO.

Nový software, skladové terminály i robustní IT síť

Projekt byl poskytovatelem schválen a společnost tak získala možnost čerpat dotaci celkem 12 600 000 Kč na:

  • vybudování robustní IT síť a umožnit zaměstnancům přístup k internetu
  • implementaci systému MES, který v reálném čase sbírá data o výrobních i nevýrobních procesech, a tak ušetřit nemalé náklady
  • pořízení AVG technologií, které například zjednodušují výdej materiálu ze skladu do výroby nebo odvoz hotových výrobků do skladu
  • zakoupení skladových terminálů
  • implementace software a hardware pro zpracování dat do elektronické podoby
  • pořízení automatizovaných úklidových robotů

Dotační program OP TAK pomáhá malým a středním firmám zvýšit úroveň digitalizace právě díky dotacím z Evropských fondů.

Ať už plánujete modernizovat, nebo chcete prvky digitalizace do své firmy teprve zavést, dotace jsou jedním z finančních zdrojů, díky nimž se vaše podnikatelské nápady a projekty mohou stát skutečností. I. výzva Digitální podnik v rámci NPO byla již sice uzavřena, ale pokud máte zájem a chcete požádat o dotaci, stále máte šanci.

V nejbližší době očekáváme vyhlášení dotačních programů

více informací o dotační programu Technologie 4.0

 

více informací o dotačním programu Digitální podnik


Máte připravený projekt a nevíte jaký dotační program je ten správný pro Vaše podnikání?

Naši dotační specialisté jsou tu pro vás. Pokud potřebujete konzultovat váš projekt, napište nám na info@prehleddotaci.cz a probereme vaše možnosti získání dotace na konzultaci.