Puzzle úspěchu: složte si dotační možnosti pro své podnikání

Dozvědět se více

Dotace na stroje a technologie

Zjistěte, jaké programy podpoří nákup nových výrobních i nevýrobních strojů a zařízení do vašeho podniku.

Kvalitní stroje jsou naprosto nezbytné pro to, aby produktivita vaší firmy vzkvétala. Průmysl se digitalizuje a výrobní procesy se dramaticky mění. Nákupem moderních strojů s touto proměnou začnete již dnes. Budete rychleji reagovat na změny a snadněji zavádět nové produkční plány.

S dotačními programy EU můžete najednou nebo postupně obnovit vaše výrobní stroje a technologie, pořídit nové testovací stroje či zařízení potřebná k přechodu na průmysl 4.0 a automatizaci.

 

Podporované oblasti
 • Dotace na nové stroje a vybavení
 • Dotace na hardware a software
 • Podpora nákupu know-how
 • Opatření patentů a licencí

Dotace na nákup strojů

Dotace na nákup strojů lze získat zejména z Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OPTAK). Ten je stěžejním programem, z něhož můžete žádat o dotace na stroje. OPTAK nabízí hned osm programů, ze kterých mohou české firmy získat dotace na stroje a technologie. Dalšími takovými programy  jsou Operační program Životní prostředí, Národní plán obnovyProgram rozvoje venkova a Integrovaný regionální operační program.


S čím vám pomůžeme

Nejste si jisti, který dotační program je pro vaši firmu ten nejvhodnější? Pomůžeme Vám. Probereme s Vámi zamýšlený projekt, vybereme vhodný dotační program a zpracujeme dotační žádost.

 

Podporu získáte u těchto programů

 • otevřený do 15. 2. 2024

  Technologie 4.0

  Dotace na nákup nevýrobních, ale i výrobních strojů mohou získat malé a středí podniky v podporovaných regionech ČR.

 • otevřený

  PRV

  Cílem Programu rozvoje venkova (PRV) je zvýšení konkurenceschopnosti zemědělských, lesnických a potravinářských podniků.

 • připravuje se začátek 31. 1. 2024

  Úspory energie

  Dotační program se zaměřuje na snížení energetické náročnosti průmyslových areálů i jednotlivých budov.

 • připravuje se začátek 1. 1. 2025

  Inovace

  Získejte dotace z EU na pořízení nových výrobních strojů určených k zahájení výroby inovovaných produktů či odstartování nových výrobních procesů.