Přehledný průvodce dotacemi pro vaši firmu

Zjistit více

Dotace na nemovitosti

Možností, jak získat podporu na úpravu nemovitostí je mnoho. Zrekonstrujte brownfield, zateplete budovy či vyměňte stará okna.

Zateplení oken, výměna střechy i kompletní revitalizace nevyužívaného brownfieldu. Rekonstruujte své podnikové prostory za zlomek nákladů. Využijte jeden z dotačních programů, který vám zafinancuje desítky procent výdajů na projekt. Všechny aktuálně otevřené i teprve chystané projekty najdete tady. Evropské i národní, zaměřené na rekonstrukci a modernizaci budov i jejich kompletní stavbu.

Když zrekonstruujete nevyužívané chátrající budovy či brownfieldy, přirozenou a efektivní cestou získáte moderní prostory, které přinesou vašemu podnikání nové příležitosti a možnosti. Od skladů, přes výrobny a výzkumné budovy po kanceláře. Moderní budovy přitom mohou kromě efektivnější výroby, skladování a dalších podnikových procesů přinést také úspory za vytápění nebo klimatizaci a celkově nižší výdaje na energie. Zvýšíte také komfort svých zaměstnanců a stanete se atraktivnějším pro uchazeče. S dotací navíc vynaložíte o desítky procent méně na nákladech.

Podporované oblasti
 • Rekonstrukce starých objektů
 • Realizace úsporných opatření
 • Vybudování datového centra

Pokud se chcete přesvědčit, jak dotace na nemovitosti pomáhají na konkrétním projektu, přečtěte si, jak česká logistická firma Derpal zvýšila výrobní kapacitu a pokrátila náklady na logistiku prostřednictvím rekonstrukce staré nepoužívané budovy na moderní administrativní, výrobní a skladové prostory. 

Pomůžeme vám získat dotaci

Nejste si jisti, který dotační program je pro vaši firmu ten nejvhodnější? Pomůžeme Vám. Probereme s Vámi zamýšlený projekt, vybereme vhodný dotační program a zpracujeme dotační žádost.

Podporu získáte u těchto programů

 • otevřený

  Národní plán obnovy

  Národní plán obnovy je součástí strategie hospodářské obnovy EU. Peníze z tohoto fondu mají za cíl podpořit investice a nastartovat oživení hospodářství a firem zasažených dopady pandemie koronaviru.

 • otevřený

  REACT-EU

  V rámci REACT-EU bude možné čerpat dotace především v oblasti zdravotnictví. Podpořeny budou investice, které pomohou podpořit boj s Covid-19 a zotavení z krize v souvislosti touto pandemií.

 • připravuje se začátek 1. 5. 2022

  Potenciál

  Díky podpoře z programu Potenciál zlepšíte a vybavíte zázemí pro váš podnikový výzkum a vývoj.

 • připravuje se začátek 1. 5. 2022

  Nemovitosti

  Program pro malé a střední podnikatele, kteří plánují rekonstrukce podnikatelských prostor.

 • připravuje se začátek 1. 5. 2022

  Úspory energie

  Dotační program se zaměřuje na snížení energetické náročnosti průmyslových areálů i jednotlivých budov.