Online konference Eurofondy 21+: autoři programů promluví o nových dotacích

To mě zajímá

Dotace na ICT projekty

Zadotujte mzdy vývojářů softwaru, nákup hardware techniky nebo výstavbu datového centra.

Bez počítačů a internetu se dnes neobejde žádné podnikání. Proto je podpora rozvoje počítačové infrastruktury a ICT projektů jedním z důležitých pilířů EU dotací.

Díky tomu má vaše firma možnost zažádat o dotaci třeba na mzdy vývojářů nebo vybudování datového centra.

 

Podporované oblasti
 • Dotace na hardware a software
 • Mzdy vývojářů software
 • Vybudování datového centra
 • Rozvoj internetové infrastruktury

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK) přináší českým firmám hned několik programů, ze kterých mohou čerpat podporu na ICT projekty.

Program ICT a sdílené služby (vývoj softwaru, datová centra, centra sdílených služeb)

Z tohoto programu mohou získat dotaci firmy, které vyvíjejí jedinečné digitální služby a aplikace. Zadotovat mohou především mzdy zaměstnanců a další související náklady.

Program Vysokorychlostní internet

Program podporuje rozvoj infrastruktury sítí pro vysokorychlostní internetové připojení v lokalitách, které mohou být předmětem podpory (tzv. bílá místa). Ty identifikoval Český telekomunikační úřad a jejich seznam je k dispozici na stránkách http://intervencnioblasti.verejnakonzultace.cz/Mapa. Přenosová rychlost stahování dat v rámci podpořené sítě (download) musí reálně dosahovat alespoň 30 Mbit/s resp. výhledově 100 Mbit/s do roku 2020.

S čím vám pomůžeme

Pokud váháte, zda vaše plány spadají do některé z podporovaných oblastí, rádi vám poradíme. Naši projektoví specialisté jsou si v oblasti ICT jistí v kramflecích. Úspěšně podali již stovky projektů. Dotace z EU pomohou získat i vaší firmě.

Nejste si jisti, který dotační program je pro vaši firmu ten nejvhodnější? Pomůžeme vám. Probereme s vámi zamýšlený projekt, vybereme vhodný dotační program a pomůžeme vám zpracovat dotační žádost.

 

Podporu získáte u těchto programů

 • otevřený do 26. 4. 2021

  Vysokorychlostní internet

  Dotace na projekty zlepšující pokrytí vysokorychlostním internetem v oblastech, které nejsou z tržního hlediska atraktivní.

 • připravuje se začátek 1. 7. 2021

  Nástroj na podporu oživení a odolnosti (RRF)

  Nástroj na podporu oživení a odolnosti je součástí strategie hospodářské obnovy EU. Peníze z tohoto fondu mají za cíl podpořit investice a nastartovat oživení hospodářství a firem zasažených dopady pandemie koronaviru.

 • připravuje se začátek 28. 5. 2021

  ICT a SS - digitální podnik

  Získejte dotaci na IT vybavení a digitalizaci podniku.