Zrekonstruujte své podnikové objekty s dotací

Webinář zdarma

V květnu se spustí poslední dotační programy na výzkum a vývoj v tomto roce

Oblíbený program OPPIK letos končí a v květnu se chytají poslední výzvy. České firmy v nich mohou žádat o dotace na mzdy vývojového týmu, zkušebny, výrobní stroje nebo hardware a software.

Kvůli zpoždění navazujícího OPTAK to pro české firmy bude poslední příležitost v tomto roce.

OPTAK měl v oblasti podpory inovací a vývoje ve firmách na OPPIK plynule navázat. Kvůli legislativním průtahům na ose Brusel – ⁠Praha se však jeho spuštění odkládá na začátek roku 2022. Poslední výzvy OPPIK tak pro české programy představují příležitost, jak zažádat o dotace ihned bez odkládání svých rozvojových a investičních plánů.

Navíc v novém dotačním období přijdou i zatím neznámé podmínky, způsob žádání i vyhodnocování. OPPIK proto představuje momentálně jistější variantu náročného procesu podávání žádání. V květnu mohou podniky žádat o dotaci v těchto výzvách:

  • Aplikace (2 až 100 milionů Kč) – financování odměn firemního vývjového týmu a ostatních režijních nákladů na vývoj a vylepšování produktů.
  • Potenciál (2 až 50 milionů Kč) – náklady na zkušební a výzkumné prostory i jejich vybavení.
  • Inovace (1 až 75 milionů Kč) – prostředky na výrobní stroje, hardware nebo software umožňující uvedení inovací na trh.
  • Digitální podnik (1 až 10 milionů Kč) –- příspěvek na digitalizaci podniku prostřednictvím potřebného hardwaru a softwaru

Protože navazující programy se odkládají, dá se očekávat zvýšený zájem o poslední výzvy z OPPIK. Proto pokud chcete mít jistotu, že při žádosti a přípravě projektu uděláte vše správně a zvýšíte svou šanci na přidělení dotace, konzultujte svůj záměr s odborníky na telefonu 255 785 570.