Jak to bude s dotacemi po roce 2020? My to víme a vy můžete také.

To chci

Tip odborníka: jak se připravit na podzimní výzvy už teď

Počínaje zářím se můžete těšit na celou řadu zajímavých dotačních výzev, připravte se na ně v klidu přes léto, radí náš dotační poradce, Daniel Žáček.

 

Plánujete inovativní projekty, potřebujete rekonstruovat firemní budovy nebo byste rádi snížili své výdaje za energie? První letošní výzvy programů OP PIK se pomalu uzavírají a MPO už se soustředí na další dotační pololetí, které přinese spoustu zajímavých výzev. Letní měsíce představují ideální možnost si vše připravit a podat žádost o dotaci včas.

Jaké výzvy se otevírají od září 2019?

Aplikace

ICT v podnicích

Inovace

Potenciál

Nemovitosti – cestovní ruch

Nemovitosti – uhelné regiony

Technologie – Průmysl 4.0

Technologie pro začínající podniky

Nízkouhlíkové technologie

Úspory energie

Obnovitelné zdroje energie

Co si na září připravit?

1. Projektový záměr

Pro úspěšné podání žádosti je ze všeho nejdůležitější mít jasnou představu o tom, co chcete realizovat. Promyslete si všechna pro a proti a ujistěte se, že máte jak personální, tak finanční prostředky, abyste jej skutečně dovedli do cíle. Po vyhlášení výzvy už na takový rozbor nebývá dost času.

2. Projektová dokumentace

Chystáte-li stavbu nebo rekonstrukci, nezapomeňte mít kvalitně zpracovanou projektovou dokumentaci, shánět projektové inženýry narychlo bývá mnohdy oříšek.

3. Interní schválení

Neméně důležité je mít projekt schválený interně – z naší zkušenosti bývají právě interní procesy největší překážkou včasného podání žádosti.

Nejste si jistí, kde a jak začít? Kontaktujte naše dotační poradce a domluvte si bezplatnou konzultaci. Nakonec v takovém horku není nic lepšího, než probírat žhavé investiční projekty a způsoby, jak na ně získat dotaci z EU.

Kontaktujte nás rovnou na 800 190 163 nebo prostřednictvím adresy enovation@enovation.cz.