Využijte nové dotační období naplno.

Chci vědět víc

Pozor, u žádostí o dotaci REACT-EU přibyla nová podmínka

Pokud žádáte o dotaci z programu Zdravotnictví REACT-EU na techniku dražší 5 milionů Kč (za položku), musíte doložit kladné stanovisko Přístrojové komise.

Ministerstvo zdravotnictví na svém webu zveřejnilo novinku, ze které vyplývá, že přílohou žádosti o dotační podporu z programu Zdravotnictví REAT-EU musí v některých případech být pozitivní stanovisko Přístrojové komise. Kdy vyjádření komise potřebujete, a jak ho získáte? 

Zásadní pokyny a podmínky:

  • Stanovisko Přístrojové komise potřebujete, je-li součástí vaší žádosti dotace na techniku za a více než 5 milionů Kč bez DPH (za každou jednotlivou položku).
  • Žádost o stanovisko musíte odeslat nejpozději 19. 2. 2021.
  • Žádost musí obsahovat formulář, čestné prohlášení a studii proveditelnosti.
  • Musíte znát technické parametry přístrojů.
  • Technika musí být součástí seznamu, na kterém jsou všechny přístroje, které lze z programu financovat. Seznamy podle jednotlivých oblastí (A, B a C) si projděte tady.

Čím dřív žádost podáte, tím větší šanci na dotaci máte

Ministerstvo zdravotnictví ČR ujistilo občany, že díky posíleným administrativním kapacitám obdržíte vyjádření komise do 3 až 4 týdnů. Přestože za normálních okolností trvá získání stanoviska i měsíce.

Další potřebné informace o Přístrojové komisi najdete tady.

Žádosti začnou úřady přijímat přibližně v polovině března 2021. Protože je výzva průběžná, svou šanci na úspěch zvýšíte, když podáte žádost (současně se stanoviskem Přístrojové komise) přímo v den zahájení příjmu. 

Potřebujete-li poradit se stanoviskem Přístrojové komise nebo dotacemi z programu REACT-EU všeobecně, kontaktujte odborníky na telefonu +420 255 785 570.