Jak to bude s dotacemi po roce 2020? My to víme a vy můžete také.

To chci

Kurzarbeit – nový program Antivirus

Hodil COVID-19 vašemu podniku klacky pod nohy? Získejte od státu až 80 % náhrady mzdy pro vaše zaměstnance.

Co to je kurzarbeit?

Kurzarbeit je dohoda mezi 3 stranami – zaměstnavatelem, zaměstnancem a státem. Zaměstnavatel zkrátí pracovní dobu a zaváže se, že zaměstnance nebude propouštět. Stát pak ušlou mzdu zaměstnanci proplácí.

Dotační program Antivirus

Každý zaměstnavatel, kterému karanténou či dalšími opatřeními a problémy v souvislosti s COVID-19 vznikly překážky v práci, má nyní nárok na příspěvky na mzdy (vč. odvodů) ve výši až 80 %.

Uznatelné náklady jsou vázány na období od 12. března do 30. dubna 2020, očekává se však prodloužení až do května. Podrobnosti o programu Antivirus naleznete ZDE.

Jak o kurzarbeit žádat?

Zaměstnavatel o příspěvek na mzdy žádá prostřednictvím webového formuláře. Příjem žádostí již běží, důraz je však kladen především na správnost – nikoli rychlost. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uvedla, že aktuálně 2/3 žádostí stornují, jelikož jsou chybné či nekompletní.

Nejste si jistí, jak žádost vyplnit?

Ušetřete čas s opakovaným podáváním žádosti. Nechte starosti na dotačních specialistech, kteří vaši žádost za 9 900 Kč bezchybně zpracují. Volejte na 800 190 163 nebo pište na adresu enovation@enovation.cza zpracování vaší žádosti nezávazně poptejte.