Dotace na mzdy vývojových týmů, nákup strojů a nové zkušebny otevřeny

To mě zajímá

Firmám ve středu a na jihu ČR se v novém období sníží dotace o 5 %. Zažádejte ještě před snížením

Nadcházející dotační období 2021–⁠2027 přinese snížení dotací pro podniky v regionech Střední Čechy, Jihozápad a Jihovýchod ve všech programech. Existuje ale šance, jak se tomuto snížení na poslední chvíli vyhnout.

Poslední výzvy OPPIK představují poslední příležitost pro firmy ze zmíněných regionů (regiony Střední Čechy, Jihozápad a Jihovýchod odpovídají středním a jižním Čechám a Jižní Moravě), jak se snížení vyhnout. Výzev zaměřených na výzkum a vývoj, které se právě spouští, se totiž snížení ještě netýká. 

Můžete tak využít dotace v plné výši v těchto 3 výzvách:

  • Potenciál – dotace na výzkumné budovy a vybavení ve výši od 1 do 100 milionů korun⁠.
  • Aplikace –⁠ příspěvek od 2 do 100 milionů korun na mzdy výzkumníků, materiál a další náklady na vývoj.
  • Inovace –⁠ podpora nákupu výrobních strojů, hardwaru a softwaru potřebných pro uvedení inovovaných produktů na trh od 1 do 100 milionů Kč. 

Ve výzvách mohou naposledy bez omezení žádat také velké podniky nad 249 zaměstnanců (v novém dotačním období se pro tyto firmy dotace výrazně omezí).

Například dotačního programu Digitální podnik se 5% snížení pro firmy ze 3 regionů týká už teď. Digitální podnik podporuje malé a střední firmy v nákupu hardwaru a softwaru pro digitalizaci firemních procesů.

Využijte poslední výzvy bez omezení

Protože už jsou spuštěné, měli byste začít s přípravou projektu co nejdřív. Poraďte se s odborníky a dostaňte z posledních programů z dobíhajícího období maximum. Volejte 255 785 570.