Jak to bude s dotacemi po roce 2020? My to víme a vy můžete také.

To chci

Dotace na fotovoltaiku nyní pro zpracovatelský průmysl i restaurace

Ministerstvo průmyslu a obchodu plánuje dotace v chystané fotovoltaické výzvě zpřístupnit nově nejen pro zpracovatelský průmysl, ale například i pro cestovní ruch.

Kompletní seznam oblastí působení mimopražských podniků, které mohou nově dosáhnout na dotaci na instalaci fotovoltaických systémů, naleznete zde.

Předpokládaný termín vyhlášení Výzvy III Fotovoltaické systémy s/bez akumulace pro vlastní spotřebu je 13. prosince letošního roku a příjem žádostí by měl odstartovat 13. ledna 2020.

Získejte dotaci na fotovoltaické systémy i vy

Slabikářovým příkladem může být firma z odvětví nákladní dopravy, které s úspěšným vedením projektu pomáhala dotační agentura enovation. Coby malý podnik získala 80% dotaci z celkové částky 1 290 000 Kč. Finančně ročně uspoří 87 400 Kč a tak mají její nové fotovoltaické systémy návratnost pouhé 3 roky. Což je oproti klasickým 15 letem návratnosti v případě bez dotací rozdíl opravdu markantní.

Také byste rádi na fotovoltaiku čerpali dotace? Volejte 800 190 163 nebo pište na enovation@enovation.cz a domluvte si bezplatnou konzultaci dotačním specialistou.